42. ročník výstavy Země Živitelka
Na začátku 42. ročníku na níž své služby či zboží prezentuje přes 600 obchodníků, přišla řeč i na rekordní sucho v letošním létě a nízké ceny mléka, které dělají těžkou hlavu zemědělcům. O zahájení Země živitelky, jejíž loňský ročník navštívilo i přes deštivé počasí téměř 100 tisíc lidí, se kromě Miloše Zemana postaral také jeho předchůdce ve funkci Václav Klaus, dále ministr zemědělství Marian Jurečka nebo jihočeský hejtman Jiří Zimola. Dobré jídlo označil Miloš Zeman za součást kultury. Například Francouzi zcela samozřejmě řadí svoji kuchyni do francouzské kultury. A my jako bychom se za českou kuchyni styděli, tváříme se šťastně, když pojídáme některé odpornosti ze zahraničních kuchyní, řekl Miloš Zeman a dodal, že ten, kdo dobře jí, je kulturní člověk. V tomto ohledu si notoval s Václavem Klausem. „Místo plamenných řečí našemu zemědělství nejvíce pomůžeme konzumací českých produktů. I já mám kolikrát nutkání si koupit vznešeně zabalený francouzský sýr, ale pátý smysl mě vždycky zabrzdí a znovu sáhnu po sýru z Madety," řekl exprezident. At se letošní 42. ročník této výstavy těší velkému zájmu návštěvníků a spokojenosti vystavovatelů. A Vy neváhejte tuto výstavu navštívit, stojí to za to.
Kam dál?
Motor České Budějovice sezona 2022 - 2023
Čtrnáct mužstev bude hrát v základní části čtyřkolově každý s každým. Vítěz dlouhodobé části získá pohár Jaroslava Pouzara, dvojnásobného vítěze Stanley Cupu. První čtyři celky postoupí přímo do čtvrtfinále play off. Pro klub na třinácté pozici sezona končí, čtrnáctý bude bojovat v baráži o záchranu s vítězem první ligy. V neděli 18.9. 2022 čeká Motor první letošní domácí zápas s Brnem.
Zobrazit více
Parkoviště pro kamiony u letiště České Budějovice
ODS se v krajském zastupitelstvu nepodařilo zastavit přípravu parkoviště pro kamiony v areálu českobudějovického letiště za 250 milionů korun. Vedení kraje ale připustilo, že projekt zatím zastavilo a bude se ještě řešit po dalších jednáních. ODS přišla na čtvrtečním krajském zastupitelstvu s návrhem projekt parkoviště zastavit. A to do doby, než se najde strategický partner pro letiště. A než se ukáže, kudy povedou hlavní trasy kamionů po dostavbě dálnice.
Zobrazit více
Koronavirus. Lidí v domácí karanténě přibývá
Chřipková epidemie na jihu Čech stále trvá. Naštěstí koronavirus nebyl dosud prokázán, ale hygienici zřídili informační linky a prosí veřejnost k ohleduplnosti a spolupráci. V domácí karanténě je už téměř osm desítek lidí. V Jihočeském kraji vzhledem k cestovatelské anamnéze a zdravotnímu stavu bylo ke včerejšku celkem 77 karanténních opatření. Jenom za středu a čtvrtek tento týden bylo vydáno 44 opatření, většinou u osob, které se vracely ze severní Itálie.
Zobrazit více