Motor už se zase rozjel proti Kladnu
Povedený vstup do letošní sezony se vydařil ČEZ Motoru. Sice je jednalo o přípravný zápas, přesto výhra nad Kladnem potěšila. Byl to příjemný začátek nového ročníku. Hlad po hokeji je ve městě pod Černou věží stále obrovský. Do hlediště si podle oficiální informace našlo cestu 3200 diváků, což je počet na první přátelský zápas skutečně ojedinělý. Kladno sice nechalo doma řadu svých zkušených hráčů, přesto bylo příjemné sledovat, jak lehce Motor svého soupeře přehrál. První zápas samozřejmě v žádném případě není možné přeceňovat, ale každopádně byl výkon svěřenců Antonína Stavjani slibný. Zkušený kouč tak zažil vítěznou premiéru v novém týmu. Speciálně on však výsledek moc neřešil. Byl to přípravný zápas, ve kterém ani jeden z týmů nebyl kompletní. Oba celky šly do utkání z plné zátěže. Těžko z výsledku něco srovnávat. Zajímal nás hlavně náš herní projev. Na poradě jsme hráčům zdůraznili, aby se ve hře objevily hlavně věci, které trénujeme. Něco se tam skutečně objevilo. Máme utkání natočené na videu a uděláme z něj klukům výstup. Bylo hodně šancí na obou stranách. Velice solidně nám zachytali oba brankáři Ondra Bláha i David Gába. Stavjaňu potěšila divácká kulisa. Jeho tým nasbíral deset vyloučení, což bylo na přátelský zápas celkem dost. Nehrálo se ale nějak moc tvrdě. Spíše tam byla podražení a podobné zákroky. Alespoň jsme si zkusili hru v oslabení. Poprvé vyjel s kapitánským céčkem na hrudi zkušený útočník Lukáš Květoň, jenž začíná v prvním českobudějovickém týmu už svou třináctou sezonu. Lukáše jsme vybrali jako kapitána my trenéři. Je to kluk, který má příkladný přístup a jeho slovo má v kabině váhu. On byl takovou logickou volbou. Jeho asistenty budou Tomáš Nouza a Jakub Suchánek. Očekává se, že ČEZ Motor bude i v letošní sezoně atakovat přední příčky ligové tabulky. Kádr na to jistě má.
Kam dál?
Útočník Motoru odchází na hostování do Pardubic
Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice hlásí změnu v kádru. Útočník Jan Kloz, který dosud v dtresu s velkým M na prsou sehrál v první Chance lize šest zápasů, v nichž zaznamenal čtyři přihrávky, odchází na měsíční hostování do extraligových Pardubic, kde působil už v minulé sezoně. Zda se do Českých Budějovic vrátí není zatím vůbec jasné.
Zobrazit více
Další vítězství Motoru České Budějovice
Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice mají skutečně mimořádnou fazonu. V 18. kole první Chance ligy deklasovali Úst nad Labem na jeho ledě 8:1 a připsali si již osmou tříbodovou výhru v řadě. V dalším zápase hostí mimořádně až ve čtvrtek Benátky nad Jizerou. Hosté nastoupili se Strmeněm v brance a opět s útočníkem Babkou v obraně. Zápas pro ně přitom nezačal vůbec dobře. Už ve 4. min. otevřel skóre domácí Havel, jenž to před sezonou zkoušel právě na jihu Čech. Ale ještě do konce třetiny otočili skóre Přikryl s Veselým. O všem se rozhodlo ve druhém dějství, kdy rozjetý Motor nasypal bezradnému soupeři pět gólů. Skórovali Christov, Šimánek, Babka a Veselý dvěma góly uzavřel hattrick. Definitivní tečku za zápasem udělal v závěrečné třetině obránce Lytvynov, který upravil na konečných 1:8.
Zobrazit více
Koronavirus. Lidí v domácí karanténě přibývá
Chřipková epidemie na jihu Čech stále trvá. Naštěstí koronavirus nebyl dosud prokázán, ale hygienici zřídili informační linky a prosí veřejnost k ohleduplnosti a spolupráci. V domácí karanténě je už téměř osm desítek lidí. V Jihočeském kraji vzhledem k cestovatelské anamnéze a zdravotnímu stavu bylo ke včerejšku celkem 77 karanténních opatření. Jenom za středu a čtvrtek tento týden bylo vydáno 44 opatření, většinou u osob, které se vracely ze severní Itálie.
Zobrazit více