Pitbull útočil v Českých Budějovicích
Tuto sobotu ráno byli strážníci městské policie co jsou připravení na odchyt zvířat zavoláni k případu agresivního pitbulla. Pes utekl majitelům a napadl jiného psa rasy Akita Inu, kterého zrovna venčila jeho majitelka. Svého psa se snažila bránit a přivolala policii. Oba psi utržili zranění, ženě se naštěstí nic nestalo. Majitelka pitbull teriéra zavolala na tísňovou linku policie v půl jedenácté dopoledne, o útěku psa i jeho sklonům k agresivitě věděla. Bude muset uhradit ošetření a případnou léčbu napadeného Akita Inu. Za přestupek jí u správního orgánu hrozí pokuta až do 50 tisíc korun. Tyto případy útoků psů jsou jak pro psy, tak pro lidi velmi nebezpečné, proto je třeba být obezřetní a být před takovými psy na pozoru. Nebezpečí hrozí hlavně dětem.
Kam dál?
Svatební veletrh vábil už na třetí ročník
Akce nabídla módní přehlídky, strom přání pro snoubence nebo lesknoucí se limuzíny. „Je tu zastoupeno na třicet oborů, které se podílí na organizaci svateb," uvedla organizátorka veletrhu Štěpánka Bendová s tím, že kromě agentur specializovaných na svatby jsou zastoupeny třeba i hotely nebo penziony. Podle Štěpánky Bendové jsou jižní Čechy snoubencům zaslíbené. Hlavními taháky regionu jsou venkovní obřady pod širým nebem obecně, a zámky Hluboká a Český Krumlov. Hluboká je lákavá, je to princeznovský zámek. V pátek a v sobotu uzavře sňatek v letní sezoně osm až devět párů, z toho tři až čtyři páry jsou cizinci. Český Krumlov je navíc památka UNESCO. Turisté město navštíví a když hledají místo pro svatbu, vzpomenou si, že to by mohlo být to pravé romantické místo pro svatební obřad.Pozornost na veletrhu poutal červenou a smetanovou barvou a květy na chladiči i dokonale zrenovovaný autobus z roku 1970, patřící dopravnímu podniku. „Je o to zájem. Má kapacitu 29 míst k sezení. Ptali se na jeho pronájem už i z penzionu, kam jezdí hodně svateb," naznačil dohlížející Jiří Nováček, že atrakce je k mání. Veletrh se konal letos potřetí.
Zobrazit více
Advent v Českých Budějovicích
Letošní Advent začne s hudebním programem 29. listopadu. Zahraje místní radio᠆šanson skupiny Líný kvartet. Těšit se můžete o Vánocích i na Jiřího Schmitzera, Ivana Hlase či Irenu Budweiserovou. Zajímavostí bude duo Flaškinet, které hraje na skleněné lahve. Netradičně se letos dění na náměstí Přemysla Otakara II., kde se program soustředí, koná i v pondělí 23. prosince. To v loňském roce nebylo. Dočkáte se i oblíbeného ledového kluziště o ploše 640 m². Letos pořadatelé negarantují, že se stihne od prvního dne. Vybrán je už i vánoční strom. Již nám nezbývá než se těšit na krásnou předvánoční atmosféru a výborný program na českobudějovickém náměstí.
Zobrazit více
Podzimní kontroly v restauracích
V období října až prosince se do českých hospod a restaurací chystají hosté, ze kterých majitelé podniků asi nebudou úplně nadšení. Policie chystá kontrolní akci zaměřenou na případné podávání alkoholu nezletilým. Série kontrol se uskuteční v celé republice a podle Renaty Hladné z tiskového odboru úřadu vlády se na nich budou podílet nejen policisté. Účastnit se budou třeba i zástupci živnostenských úřadů nebo odboru protidrogové politiky úřadu vlády. Spolupráce zmíněných složek vznikla jako reakce na závažnost problematiky vysoké konzumace alkoholu nezletilými a jeho snadné dostupnosti v barech, restauracích a dalších provozovnách. Ve větších městech na Českobudějovicku každý rok především městská policie řeší případy, kdy se mladiství dostanou k alkoholu. V roce 2015 to bylo zatím pět případů mladistvých osob a dva případy nezletilých osob ve věku 14 let. Někteří mladiství dokonce skončili na protialkoholní záchytné stanici. Strážníci odhalí konzumaci alkoholu mladistvými jak při běžné hlídkové činnosti, tak při preventivních akcích. Letos jich zatím bylo v krajském městě pět. Do nadcházející kontrolní akce se zapojí i všechny územní odbory Policie České republiky v Jihočeském kraji. V této souvislosti vítá policie možnost uložit tomu, kdo alkohol podá nezletilému či mladistvému, blokovou pokutu až pět tisíc korun na místě. Tato policejní akce by měla mít jak kontrolní, tak preventivní charakter, který jistě všichni uvítáme.
Zobrazit více