X
Aktuality

Stadion na ploché dráze v Českých Budějovicích | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Stadion na ploché dráze v Českých Budějovicích

V letech 1957 a 1958 si Tatran KOH-I-NOOR vybudoval uvnitř oválu ploché dráhy atletickou dráhu. Obě byly škvárové. V roce 1966 byla škvára ploché dráhy nahrazena pískem, který umožnil rychlejší a bezpečnější jízdu než ve vyježděných rýhách na škváře. Na zahajovací závod na pískové dráze v roce 1966 přišlo 7000 diváků, což ve srovnání s návštěvností v 50. letech bylo málo. Ve zlatých 60. byla plochá dráha zaplněná, asi 20 000 diváky, když zde roku 1964 končila etapa Závodu míru W-B-P a šlo se na Smolíka. Před Závodem míru 1964 byl vybudován vjezd na stadion. Sice dobře, ale hned jak vjeli závodníci na dráhu, na škváře podklouzli a popadali, další letěli přes ně. Na ploché dráze jezdily po roce 1960 také speciálně v Motoru vyrobené mopedy. Toho roku se na vnitřní ploše konala spartakiáda, když předtím se rekonstruovala zajímavá tribuna z roku 1947, která stála původně na hřišti Dynama u plynárny a pak na Dlouhé louce jako tribuna pro vojenské přehlídky. Poslední závod plochodrážní extraligy se jel dne 1. července 1973. To se ovšem nevědělo, že je to naposled. Délka ploché dráhy se měla či spíše musela zkrátit na mezinárodní délku 400 m, na což nedostal oddíl dotaci a vlastní peníze nestačily. Navíc rok po Závodu míru v roce 1965 byl na základě stanoviska Technického zkušebního ústavu v Praze vydán zákaz používání tribuny. Plochá dráha byla označena jako nevyhovující v roce 1976. Historická tribuna byla odstraněna v roce 1986. Podle projektu byl stadion určen i pro cyklisty. V plánu radnice byl také na Dlouhé louce lyžařský skokanský můstek, malá ZOO, vegetační bludiště a pionýrská dráha. Plány měla radnice velké, ale postavila se jen pionýrská dráha a plochá dráha, která se stala ve městě pojmem pro až 25 000 diváků. Tento stadion má ve městě České Budějovice velkou tradici. V současné době slouží jihočeské univerzitě k jejím sportovním aktivitám a dále mnohým fotbalovým klubům jako tréninková plocha. Několiktrát se na tomto stadionu konaly i hudební koncerty. Pokud zvolíte jiné sportovní vyžití, tak si můžete v tomto sportovním areálu zahrát třeba tenis na několika antukových kurtech.

Wo jetzt?

Policie hledá noční chuligány

Problém několika lidí řešili v neděli po čtvrté hodině ráno českobudějovičtí strážníci. K vyřizování účtů neváhali soupeři podle svědků v ulici B. Smetany využít ani popelnice, které tady stály. Když strážníci přijeli na místo, účastníky potyčky už v ulici nenašli, ale natrefili na ně nedaleko. Byla mezi nimi také devatenáctiletá dívka, která se do křížku se zákonem dostala již v době své nezletilosti. Dotyčná mladá žena i její společníci prý popřeli, že by se vzájemně napadali. Vysypanou popelnici měl podle nich na svědomí jejich další kamarád, který však z místa utekl ještě před příjezdem strážníků. Ve spěchu dokonce na místě zanechal zaparkované vozidlo tak, že ho strážníci museli nechat jako překážku silničního provozu odtáhnout. Provozovatel tohoto vozidla bude nyní muset zaplatit odtah vozidla a pokutu do výše 2000,- Kč. Policisté stále po pachateli pátrají.

Zeig mehr>>

Jihostroj České Budějovice vyhrál první zápas

Chcete vidět přímo v akci nové posily Jihostroje? Poprvé tým nastoupil v Příbrami. Volejbalisté z Č. Budějovic v tréninkovém duelu zvítězili. Jihostroj první zápas vyhrál, v úterý se představí doma. V přátelském utkání jsme vyhráli první dva sety, ty další sety byly odehrány na ztráty, jak tomu bývalo dřív podle starých pravidel, popisují utkání trenéři. V úterý Jihostroj přivítá v českobudějovické Sportovní hale od 16.15 Lvy Praha. Vstup bude zdarma. Na palubovce by se měli v dresu Jihostroje poprvé představit bulharský smečař Mechkarov, nahrávač Piskáček a smečař Zmrhal. Chybí účastníci ME Španěl de Amo a Slovák Ondrovič. Všichni fanoušci Jihostroje věří v úspěch jako v minulé sezoně.

Zeig mehr>>

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali

Ve šlágru kola hokejové ligy tentokrát Budějovice neuspěli. Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 25. kole první WSM ligy na ledě vedoucí Dukly Jihlava 2:4 a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě. První polovinu základní části uzavřou ve středu domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (17.30). Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký. Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče. Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání. Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovičtí sehrají příští zápas před domácím publikem, vyzvou soupeře z Benátek nad Jizerou. Snad se Budějovickým sníží marodka a budou nesledující zápas v plné síle. Nutně potřebují totiž bodovat.