ABC
českydeutscheenglish
X
Aktuality

IKEA otevře letos výdejní místo v Českých Budějovicích | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

IKEA otevře letos výdejní místo v Českých Budějovicích

IKEA letos otevře výdejní místa v sedmi městech, také v Českých Budějovicích. Nábytkářský řetězec IKEA v České republice letos otevře výdejní místa v sedmi městech. Zákazníkům budou dostupná v Hradci Králové, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Liberci a ve Zlíně. Do konce roku by v pražských obchodních domech na Černém Mostě a Zličíně měly vzniknout schránky na vyzvedávání zboží bez časového omezení. Zástupci společnosti to dnes řekli novinářům na tiskové konferenci. Firma se bude letos dále věnovat otázkám udržitelnosti. Do roku 2030 chce být plně cirkulární společností. Výrobky vyvíjí tak, aby je bylo možné znovu použít nebo recyklovat. IKEA je švédská nábytkářská firma. V České republice působí od roku 1996, má tu čtyři obchodní domy, dva v Praze, další v Brně a Ostravě.

Wo jetzt?

Onemocnění chřipkou stále není u konce

Dvě úmrtí a několik závažných případů má na svědomí v našem kraji letošní chřipková sezona. Ač nemocných v posledních týdnech ubývá, rizikové období ještě u konce není. Stále se objevují závažné případy, i laboratorní testy potvrzují, že je chřipkový virus pořád mezi námi. V nemocnicích v Budějovicích, Jindřichově Hradci a Dačicích dál platí zákaz návštěv, upozornila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice. V posledních týdnech jsme ošetřili větší množství pacientů s velmi těžkým průběhem. Zákaz návštěv kvůli ochraně pacientů před nákazou platí už déle než měsíc. Nemocnost na jihu Čech přesto minulý týden celkově poklesla o více než pět procent, respirační infekce trápí ve větší míře jenom malé děti. Podobná situace je v celé republice. Za několik týdnů by se mělo snad vše dostat do normálu, přijde totiž jaro a trvalé oteplení.

Zeig mehr>>

V centru Českých Budějovic prošel zvonkový průvod

České Budějovice uspořádaly s několika partnery oblíbený zvonkový průvod. Děti zvonily, soutěžily, zpívaly s Českým rozhlasem a na závěr prošly s Pohádkovým ministrem míru a smíření, historickou částí města až na náměstí Přemysla Otakara II. Zde dostaly do zvonečků bombóny a mohly si poslechnout vánoční koledy. Děkujeme Českému rozhlasu, statutárnímu městu České Budějovice, KČT, ČUS a dalším organizacím, které umožňují pořádat v našem městě tak hezké akce, sdělili rodiče dětí. Jižní Čechy pohádkové se konají přibližně ve 20 městech a obcích ČR. Tato akce je velmi oblíbená a jistě bude pořádána i v následujících letech.

Zeig mehr>>

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali

Ve šlágru kola hokejové ligy tentokrát Budějovice neuspěli. Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 25. kole první WSM ligy na ledě vedoucí Dukly Jihlava 2:4 a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě. První polovinu základní části uzavřou ve středu domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (17.30). Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký. Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče. Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání. Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovičtí sehrají příští zápas před domácím publikem, vyzvou soupeře z Benátek nad Jizerou. Snad se Budějovickým sníží marodka a budou nesledující zápas v plné síle. Nutně potřebují totiž bodovat.