X
Aktuality

Pyrotechniku nepodceňujte | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Pyrotechniku nepodceňujte

Blížící se oslavy příchodu nového roku se většinou neobejdou bez zábavné pyrotechniky. Policisté radí, jak bychom ji měli používat, aby to pro nás bylo bezpečné. Zde je několik rad, na které by každý, kdo se zábavnou pyrotechnikou bude zacházet, měl důsledně dbát: - vždy se důsledně seznámit s návodem na použití a tento bezpodmínečně dodržovat - pyrotechnické prostředky nikdy neupravovat a používat je v takovém stavu, v jakém jsme je zakoupili - prostředky zábavní pyrotechniky používat jen k určenému účelu - s prostředky zábavní pyrotechniky vždy zacházet jako s nebezpečným, výbušným materiálem - při používání prostředků zábavní pyrotechniky se vyvarovat nadměrného používání alkoholu - zvolit vhodné místo k použití pyrotechniky v souladu s instrukcemi v návodu k použití vždy na volném prostranství v dostatečné vzdálenosti od domů, zaparkovaných aut nebo kontejnerů - skladovat pyrotechniku v chladu a suchu mimo dosah dětí a nezpůsobilých osob - používat vhodné ochranné pomůcky - vyhnout se rizikové společnosti například opilých lidí manipulujících s pyrotechnikou - závadné pyrotechnické výrobky likvidovat dle doporučení výrobce (v případě selhání počkat 20 minut, poté umístit do nádoby s vodou na 24 hodin a následně zakopat do země) - vždy se přesvědčit, zda nedošlo k selhání některého z výrobků a zabránit tak možnému zneužití jinými osobami nebo dětmi - vždy dodržovat bezpečnou vzdálenost při odpalování - ochránit domácí zvířata před možnou újmou ze strany pyrotechnických výrobků - poučit své blízké, zejména děti o rizicích plynoucích z používání pyrotechnických výrobků.

Wo jetzt?

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali

Ve šlágru kola hokejové ligy tentokrát Budějovice neuspěli. Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 25. kole první WSM ligy na ledě vedoucí Dukly Jihlava 2:4 a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě. První polovinu základní části uzavřou ve středu domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (17.30). Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký. Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče. Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání. Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovičtí sehrají příští zápas před domácím publikem, vyzvou soupeře z Benátek nad Jizerou. Snad se Budějovickým sníží marodka a budou nesledující zápas v plné síle. Nutně potřebují totiž bodovat.

Zeig mehr>>

Senát doporučí zmírnění protikuřáckého zákona

Senát by měl doporučit vládě, aby umožnila v restauracích zřídit oddělené kuřárny bez obsluhy. V malých barech, pivnicích či hospůdkách by pak měla nechat na jejich majitelích, zda v nich kouření povolí. Horní komoře to navrhl její výbor pro lidská práva a petice. Senát se návrhem bude zabývat na prosincové schůzi při projednávání petice proti takzvanému protikuřáckému zákonu. Petice, kterou podepsalo přes 20 tisíc lidí, je podle jejích organizátorů namířena ke zrušení absolutního zákazu možnosti kouřit v restauracích a hospodách. Ty se podle odpůrců zákona potýkají po jeho zavedení s úbytkem hostů a některé tak krachují. Zastánci zákona, který zavedl zákaz konzumace tabákových výrobků ve veřejných budovách, oponují studiemi o škodlivosti kouření včetně pasivního na lidské zdraví. Senátoři u Ústavního soudu napadli také ustanovení, které přenáší na hospodské odpovědnost za škodu způsobenou podnapilými osobami, což doporučil zrušit rovněž výbor pro lidská práva. Chtějí také zrušit omezení prodeje a podávání alkoholu či tabákových výrobků na akcích, které jsou určeny převážně dětem. Zákaz kouření pod hrozbou finančních sankcí platí ve vnitřních prostorách restaurací, divadel či kin. Norma zavedla také zákaz kouření na nástupištích a užívání elektronických cigaret v nemocnicích, školách či nákupních centrech nebo prodej cigaret v automatech.

Zeig mehr>>

Motor už se zase rozjel proti Kladnu

Povedený vstup do letošní sezony se vydařil ČEZ Motoru. Sice je jednalo o přípravný zápas, přesto výhra nad Kladnem potěšila. Byl to příjemný začátek nového ročníku. Hlad po hokeji je ve městě pod Černou věží stále obrovský. Do hlediště si podle oficiální informace našlo cestu 3200 diváků, což je počet na první přátelský zápas skutečně ojedinělý. Kladno sice nechalo doma řadu svých zkušených hráčů, přesto bylo příjemné sledovat, jak lehce Motor svého soupeře přehrál. První zápas samozřejmě v žádném případě není možné přeceňovat, ale každopádně byl výkon svěřenců Antonína Stavjani slibný. Zkušený kouč tak zažil vítěznou premiéru v novém týmu. Speciálně on však výsledek moc neřešil. Byl to přípravný zápas, ve kterém ani jeden z týmů nebyl kompletní. Oba celky šly do utkání z plné zátěže. Těžko z výsledku něco srovnávat. Zajímal nás hlavně náš herní projev. Na poradě jsme hráčům zdůraznili, aby se ve hře objevily hlavně věci, které trénujeme. Něco se tam skutečně objevilo. Máme utkání natočené na videu a uděláme z něj klukům výstup. Bylo hodně šancí na obou stranách. Velice solidně nám zachytali oba brankáři Ondra Bláha i David Gába. Stavjaňu potěšila divácká kulisa. Jeho tým nasbíral deset vyloučení, což bylo na přátelský zápas celkem dost. Nehrálo se ale nějak moc tvrdě. Spíše tam byla podražení a podobné zákroky. Alespoň jsme si zkusili hru v oslabení. Poprvé vyjel s kapitánským céčkem na hrudi zkušený útočník Lukáš Květoň, jenž začíná v prvním českobudějovickém týmu už svou třináctou sezonu. Lukáše jsme vybrali jako kapitána my trenéři. Je to kluk, který má příkladný přístup a jeho slovo má v kabině váhu. On byl takovou logickou volbou. Jeho asistenty budou Tomáš Nouza a Jakub Suchánek. Očekává se, že ČEZ Motor bude i v letošní sezoně atakovat přední příčky ligové tabulky. Kádr na to jistě má.