Útočník Motoru odchází na hostování do Pardubic
Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice hlásí změnu v kádru. Útočník Jan Kloz, který dosud v dtresu s velkým M na prsou sehrál v první Chance lize šest zápasů, v nichž zaznamenal čtyři přihrávky, odchází na měsíční hostování do extraligových Pardubic, kde působil už v minulé sezoně. Zda se do Českých Budějovic vrátí není zatím vůbec jasné.
Wo jetzt?
Stadion na ploché dráze v Českých Budějovicích
V letech 1957 a 1958 si Tatran KOH-I-NOOR vybudoval uvnitř oválu ploché dráhy atletickou dráhu. Obě byly škvárové. V roce 1966 byla škvára ploché dráhy nahrazena pískem, který umožnil rychlejší a bezpečnější jízdu než ve vyježděných rýhách na škváře. Na zahajovací závod na pískové dráze v roce 1966 přišlo 7000 diváků, což ve srovnání s návštěvností v 50. letech bylo málo. Ve zlatých 60. byla plochá dráha zaplněná, asi 20 000 diváky, když zde roku 1964 končila etapa Závodu míru W-B-P a šlo se na Smolíka. Před Závodem míru 1964 byl vybudován vjezd na stadion. Sice dobře, ale hned jak vjeli závodníci na dráhu, na škváře podklouzli a popadali, další letěli přes ně. Na ploché dráze jezdily po roce 1960 také speciálně v Motoru vyrobené mopedy. Toho roku se na vnitřní ploše konala spartakiáda, když předtím se rekonstruovala zajímavá tribuna z roku 1947, která stála původně na hřišti Dynama u plynárny a pak na Dlouhé louce jako tribuna pro vojenské přehlídky. Poslední závod plochodrážní extraligy se jel dne 1. července 1973. To se ovšem nevědělo, že je to naposled. Délka ploché dráhy se měla či spíše musela zkrátit na mezinárodní délku 400 m, na což nedostal oddíl dotaci a vlastní peníze nestačily. Navíc rok po Závodu míru v roce 1965 byl na základě stanoviska Technického zkušebního ústavu v Praze vydán zákaz používání tribuny. Plochá dráha byla označena jako nevyhovující v roce 1976. Historická tribuna byla odstraněna v roce 1986. Podle projektu byl stadion určen i pro cyklisty. V plánu radnice byl také na Dlouhé louce lyžařský skokanský můstek, malá ZOO, vegetační bludiště a pionýrská dráha. Plány měla radnice velké, ale postavila se jen pionýrská dráha a plochá dráha, která se stala ve městě pojmem pro až 25 000 diváků. Tento stadion má ve městě České Budějovice velkou tradici. V současné době slouží jihočeské univerzitě k jejím sportovním aktivitám a dále mnohým fotbalovým klubům jako tréninková plocha. Několiktrát se na tomto stadionu konaly i hudební koncerty. Pokud zvolíte jiné sportovní vyžití, tak si můžete v tomto sportovním areálu zahrát třeba tenis na několika antukových kurtech.
Zeig mehr
Navedl policii do domu plného konopí
Pedál sešlápl řidič VW Passat v sobotu odpoledne, když se ho na Novohradské ulici snažili zastavit policisté. Muž se domníval, že strážce zákona setřásl, když ujel v okolních ulicích. Ale spletl se. Policisté za pomoci přivolaných posil zmizelé auto našli v jedné z okrajových částí Budějovic. Hlídka se za mladým mužem vydala do domu, který ukrýval i další překvapení. Pěstírnu konopí se vším všudy, tedy s osvětlením, zavlažováním atd., řekl jeden z policistů. Policisté muže zadrželi a po lékařské prohlídce jej převezli do cely. Pod vlivem drog totiž usedl za volant i přes vyslovený zákaz řízení. Šetření navíc ukáže, zda se muž dopustil trestného činu na úseku návykových látek a drog. Těchto případů stále přibývá, proto je třeba proti nim hned v začátku zasáhnout, tvrdí experti protidrogového oddělení.
Zeig mehr
Několik dobrých rad jak zmírnit zimní únavu
Zimní měsíce jsou náročné pro tělo i duši. Máme pro vás několik rad, jak si toto období ulehčit. Je nám zima, chybí nám slunce, za tmy se probouzíme, vyrážíme do práce a často se za tmy i vracíme domů. Převládá pocit lenosti. Také byste nejraději byli medvědem, na zimu se uložili k zimnímu spánku a vylezli z peřin až na jaře? Máme pro vás několik rad, jak si toto období ulehčit. Klíčem k úspěchu je kvalitní spánek a odpočinek. Pravidelný režim. Režim je důležitý ve všech aspektech našeho života. Nastavte si takový režim dne, který bude vyhovovat vaším potřebám a snažte se jej dodržovat. S režimem úzce souvisí délka spánku, kterou odborníci nejčastěji odhadují na 8 hodin denně u dospělého člověka, každému ale vyhovuje něco jiného. Láká vás představa prospaného víkendu? Odolejte. Snažte se vstávat i ve svých volných dnech přibližně ve stejnou dobu. Nenarušíte tak rytmus těla, který jste si nastavili a vyvarujete se tak náročnému pondělnímu vstávání. Ani zima, ani teplo. Optimální teplota pro spánek je zhruba o 2° nižší než v ostatních místnostech. Pokud máte ve své ložnici tepleji, můžete se budit teplem nebo žízní. Chladnější prostředí nám naopak nepřidá u ranního vstávání, kdy se nám nechce z příjemně vyhřátých peřin. Na noc si topení stáhněte o pár stupňů. I přesto, že je venku zima, krátké vyvětrání před spaním a po probuzení je výborným pomocníkem. Vzduch v ložnici se vymění a vám se bude hned usínat lépe. Jaké přikrývky? Vhodné po celý rok jsou tzv. celoroční přikrývky. Jestliže však chcete na zimu přikrývku vyměnit, dnes již existuje několik variant využívající moderní materiály. Ty jsou příjemně lehké a splývavé a přitom dokážou zajistit vysokou hřejivost. Za každých okolností je vhodná přikrývka s vyšší gramáží náplně, právě ta je určená pro chladnější období a pro ty z vás, kteří se rádi zachumláte do objemné přikrývky. Důležitou roli hraje také polštář. Vyzkoušejte například zdravotní polštáře.Správná volba matrace. Matrace hraje nesmírně důležitou roli, ať je zima nebo léto. Jejímu výběru byste měli věnovat velkou pozornost. Máte snad nějaké zdravotní omezení? Nebolí vás záda při spánku? Vyhovuje vám tvrdší podložka pro spánek nebo se raději uvelebíte do měkkého? Máte rádi paměťovou pěnu? To vše bychom při výběru matrace měli mít na vědomí. Všechny tyto aspekty bychom měli brát vážně na vědomí at už při spánku v domácím prostředí, nebo při jakémkoli ubytování.
Zeig mehr