X
Aktuality

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali

Ve šlágru kola hokejové ligy tentokrát Budějovice neuspěli. Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 25. kole první WSM ligy na ledě vedoucí Dukly Jihlava 2:4 a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě. První polovinu základní části uzavřou ve středu domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (17.30). Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký. Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče. Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání. Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovičtí sehrají příští zápas před domácím publikem, vyzvou soupeře z Benátek nad Jizerou. Snad se Budějovickým sníží marodka a budou nesledující zápas v plné síle. Nutně potřebují totiž bodovat.

Where now?

Explozi domu předcházela vražda

Nebyla to nešťastná událost, ale dvojnásobná vražda a úmyslné zapálení domu. Policistům se podařilo objasnit tragédii, která se odehrála na Štědrý den na Lidické třídě v Českých Budějovicích. V troskách domu zde byly nalezeny tři mrtví. Kromě dvojnásobné vraždy kriminalisté tragédii prověřují také jako zločin obecného ohrožení. Exploze s požárem totiž ohrozily i okolí domu. Z důvodu složitosti celého případu byla nřízena soudní pitva. Policejní mluvčí uvedl, že žena a chlapec zemřeli násilnou smrtí ještě před požárem domu. Zajištěné důkazní materiály a další prověřené skutečnosti nasvědčují tomu, že muž po dvojnásobné vraždě uvedený dům za použití propanbutanových lahví zapálil a sám v prostoru přilehlé garáže domu uhořel. Je však velmi pravděpodobné, že celý případ bude nakonec odložen. Pokud totiž další šetření nepřinesou nové okolnosti, zemřelou osobu není možné trestně stíhat. Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda uvedl, že nikdo z obyvatel okolních domů na Lidické třídě nepožádal město o náhradní ubytování. Penziony a další ubytovací zařízení v okolí se nabídli obyvatelstvu z okolí tragedie případně pomoci s nouzovým ubytováním.

Show more>>

Omezení dopravy v centru Českých Budějovic

JIž delší dobu se zabývá zatupitelsto Českých Budějovic jak výzarně omezit automobilový provoz v historickém centru.  Mnoho řidičů si totiž krátí svou cestu při průjezdu městem jízdou kolem náměstí, což omezuje pohyb centrem města České Budějovice. Několik omezení již bylo zavedeno a další budou v nejbližší době následovat.

Show more>>

Rakušan řídil v Českých Budějovicích pod vlivem alkoholu

V neděli ráno se městem projížděl opilý řidič. Nasedl na náměstí Přemysla Otakara do osobního automobilu rakouské poznávací značky a projel ulicemi Piaristická Česká, Hroznová až na Husovu ulici. Za krátkou dobu se dopustil několika přestupků včetně jízdy jednosměrnou ulicí v protisměru a zákazu odbočení. Na náměstí muže zachytil městský kamerový systém a to ho už pronásledovala hlídka městské policie, které ho zastavila Na Dlouhé louce. Doklady dvaadvacetiletého Rakušana byly v pořádku, avšak hlídka městské policie mladíkovi naměřila při orientační dechové zkoušce 2,2 ‰. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu a celý případ si převzala k dalšímu šetření. Rakouský řidič bude obviněn z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pravděpodobně si pro příště tento přečin rozmyslí.