Uzavírka Senovážného náměstí v Českých Budějovicích
S úpravami křižovatky na Senovážném náměstí, kde se připravuje jízdní pruh pro autobusy MHD ze Žižkovy třídy směrem k ulici Na Sadech a zároveň úpravy světelné signalizace, dojde v termínu sobota 24. 10. až neděle 1. 11.2020 k omezení provozu. Řidiči musí počítat s uzavírkou křižovatky Senovážné náměstí s výjimkou MHD víkendech 24 – 25.10 a 31.10. a 1.11.2020 a s částečnou uzavírkou křižovatky Senovážné náměstí 26.10. - 30.10.2020.
Vyznačena bude objížďka ve směru z ulice Na Sadech ulicí Rudolfovská a Nádražní a ve směru opačném ulicemi Mánesova a Čechova.
Where now?
Pitbull útočil v Českých Budějovicích
Tuto sobotu ráno byli strážníci městské policie co jsou připravení na odchyt zvířat zavoláni k případu agresivního pitbulla. Pes utekl majitelům a napadl jiného psa rasy Akita Inu, kterého zrovna venčila jeho majitelka. Svého psa se snažila bránit a přivolala policii. Oba psi utržili zranění, ženě se naštěstí nic nestalo. Majitelka pitbull teriéra zavolala na tísňovou linku policie v půl jedenácté dopoledne, o útěku psa i jeho sklonům k agresivitě věděla. Bude muset uhradit ošetření a případnou léčbu napadeného Akita Inu. Za přestupek jí u správního orgánu hrozí pokuta až do 50 tisíc korun. Tyto případy útoků psů jsou jak pro psy, tak pro lidi velmi nebezpečné, proto je třeba být obezřetní a být před takovými psy na pozoru. Nebezpečí hrozí hlavně dětem.
Show more
Afrika v budějovickém IGY
Až z Afriky přivezl k ochutnání různých plochů dovozce food projekt Virunga. Tropické ovoce, zralé bez chemie. Dále bylo v nabídce sušené ovoce, výborný čaj a džemy. Zájem byl veliký a tvořily se velké fronty.
Show more
Právě teď je doba na očkování proti klíšťatům
Zápal mozkových blan, vysoké horečky nebo zvracení. To jsou jen některé příznaky klíšťové encefalitidy. Předejít se této nemoci dá očkováním, na které je podle odborníků teď ideální čas. Lékaři z infekčního oddělení českobudějovické nemocnice uvádějí, že první dvě dávky se dají stihnout do léta. A zajišťují devadesátiprocentní účinnost s tím, že dokončení očkování by se uskutečnilo na podzim. Jinak je tomu v případě lymeské boreliózy. Na nemoc, jíž se v loňském roce v kraji nakazilo 453 lidí, totiž zatím očkování neexistuje. Do budoucna by tomu ale mohlo být jinak. I jihočeští vědci se podílejí na výzkumu, který by mohl do budoucna vést k vývoji vakcíny. Zatímco ještě před lety byla otázka očkování proti lymeské borelióze, nemoci způsobené bakterií rodu Borrelia teď se zdá, že se blýská na lepší časy. Svou zásluhu na tom můžou mít i vědci z Akademie věd České republiky. Jsou totiž součástí evropského projektu, jenž je zaměřený na hledání vakcíny proti této nemoci.
Show more