ABC
českydeutscheenglish
X
Aktuality

Extraligový Motor na výhru stále čeká | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Extraligový Motor na výhru stále čeká

Nováček v extralize z Českých Budějovic na první výhru v soutěži stále čeká. Po dlouhé koronavirové pauze prohráli hokejisté Madeta Motoru v dohrávce čtvrtého kola v zápase hraném bez diváků s Karlovými Vary 4:5, přestože ještě šest minut před koncem vedli o jeden gól. V pondělí hrají Jihočeši další domácí utkání s Mladou Boleslaví od 17:30 hod..

Where now?

Další vítězství Motoru České Budějovice

Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice mají skutečně mimořádnou fazonu. V 18. kole první Chance ligy deklasovali Úst nad Labem na jeho ledě 8:1 a připsali si již osmou tříbodovou výhru v řadě. V dalším zápase hostí mimořádně až ve čtvrtek Benátky nad Jizerou. Hosté nastoupili se Strmeněm v brance a opět s útočníkem Babkou v obraně. Zápas pro ně přitom nezačal vůbec dobře. Už ve 4. min. otevřel skóre domácí Havel, jenž to před sezonou zkoušel právě na jihu Čech. Ale ještě do konce třetiny otočili skóre Přikryl s Veselým. O všem se rozhodlo ve druhém dějství, kdy rozjetý Motor nasypal bezradnému soupeři pět gólů. Skórovali Christov, Šimánek, Babka a Veselý dvěma góly uzavřel hattrick. Definitivní tečku za zápasem udělal v závěrečné třetině obránce Lytvynov, který upravil na konečných 1:8.

Show more>>

Ve Stromovce si brzy dáte občerstvení

Stan s občerstvením se zanedlouho objeví ve Stromovce v Českých Budějovicích. Za rok ho nahradí dřevěná konstrukce. Je to největší českobudějovický park, kam se lidé dostanou z centra za pár minut, který slouží jako rekreačně sportovní místo pro mnoho lidí a každý tam rád zavítá. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že si tam budou moci dát kávu a další nápoje i něco drobného k jídlu. Město totiž část pozemku do 31. října 2020 pronajalo společnosti, která se bude zároveň starat o čistotu veřejných WC, protože stánek bude v jejich blízkosti. Příští rok, po domluvě s životním prostředím, vystřídá mobilní stánek s dřevěnou konstrukcí, který do krajiny parku lépe zapadne.

Show more>>

Přemostění v Českých Budějovicích

Se silnicí přes řeku počítá změna územního plánu v Českých Budějovicích. Souhlas jí dala rada města. Pokud bude s návrhem souhlasit i zastupitelstvo, nedaleko nemocnice by mohl vyrůst nový most. Sloužit bude nejen pro pěší a cyklisty, jak připouštějí dosavadní pravidla, ale i pro automobily. Problémy při letní rekonstrukci Litvínovického mostu ukázaly, že město potřebuje další přemostění Vltavy. Podle plánu by město mohlo propojit ulici Schneidera s kruhovým objezdem u Litvínovic. Na rozdíl od dřívějších plánů radnice tentokrát nepočítá ani s propojením nového mostu dál ke čtyřdvorským sídlištím, ani se stavbou spojnice Lidické třídy a Novohradské ulice přes Malý jez. Právě takové záměry byly před pěti lety důvodem masivních protestů obyvatel města. Záměrem je změnit současnou lávku pro pěší a cyklisty v most, který by byl i pro auta. Sdružení pořádá již přes šest let osvětové akce, besedy a přednášky ve prospěch alternativních způsobů dopravy. Nový most by přivedl více automobilů do další části města. České Budějovice jsou už jen krůček od zahlcení automobily. V některých evropských zemích jsou dopravní koncepty postavené na jiných základech, třeba s výrazně posílenou pozicí cyklodopravy. Právě posílení cyklodopravy by mělo být pro České Budějovice velkým přínosem, protože právě zde mnoho lidí využívá k dopravě jízdní kolo.