Masopust na zámku
.V sobotu 19.2. se konal tradiční masopust - zabíjačka s ochutnávkou různých specialit. Nechyběly zde také Řeznické kapely kvůli masopustní veselici. Oslava se konala v loveckém zámku Ohrada u Českých Budějovic.
Where now?
Rakušan řídil v Českých Budějovicích pod vlivem alkoholu
V neděli ráno se městem projížděl opilý řidič. Nasedl na náměstí Přemysla Otakara do osobního automobilu rakouské poznávací značky a projel ulicemi Piaristická Česká, Hroznová až na Husovu ulici. Za krátkou dobu se dopustil několika přestupků včetně jízdy jednosměrnou ulicí v protisměru a zákazu odbočení. Na náměstí muže zachytil městský kamerový systém a to ho už pronásledovala hlídka městské policie, které ho zastavila Na Dlouhé louce. Doklady dvaadvacetiletého Rakušana byly v pořádku, avšak hlídka městské policie mladíkovi naměřila při orientační dechové zkoušce 2,2 ‰. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu a celý případ si převzala k dalšímu šetření. Rakouský řidič bude obviněn z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pravděpodobně si pro příště tento přečin rozmyslí.
Show more
Stadion na ploché dráze v Českých Budějovicích
V letech 1957 a 1958 si Tatran KOH-I-NOOR vybudoval uvnitř oválu ploché dráhy atletickou dráhu. Obě byly škvárové. V roce 1966 byla škvára ploché dráhy nahrazena pískem, který umožnil rychlejší a bezpečnější jízdu než ve vyježděných rýhách na škváře. Na zahajovací závod na pískové dráze v roce 1966 přišlo 7000 diváků, což ve srovnání s návštěvností v 50. letech bylo málo. Ve zlatých 60. byla plochá dráha zaplněná, asi 20 000 diváky, když zde roku 1964 končila etapa Závodu míru W-B-P a šlo se na Smolíka. Před Závodem míru 1964 byl vybudován vjezd na stadion. Sice dobře, ale hned jak vjeli závodníci na dráhu, na škváře podklouzli a popadali, další letěli přes ně. Na ploché dráze jezdily po roce 1960 také speciálně v Motoru vyrobené mopedy. Toho roku se na vnitřní ploše konala spartakiáda, když předtím se rekonstruovala zajímavá tribuna z roku 1947, která stála původně na hřišti Dynama u plynárny a pak na Dlouhé louce jako tribuna pro vojenské přehlídky. Poslední závod plochodrážní extraligy se jel dne 1. července 1973. To se ovšem nevědělo, že je to naposled. Délka ploché dráhy se měla či spíše musela zkrátit na mezinárodní délku 400 m, na což nedostal oddíl dotaci a vlastní peníze nestačily. Navíc rok po Závodu míru v roce 1965 byl na základě stanoviska Technického zkušebního ústavu v Praze vydán zákaz používání tribuny. Plochá dráha byla označena jako nevyhovující v roce 1976. Historická tribuna byla odstraněna v roce 1986. Podle projektu byl stadion určen i pro cyklisty. V plánu radnice byl také na Dlouhé louce lyžařský skokanský můstek, malá ZOO, vegetační bludiště a pionýrská dráha. Plány měla radnice velké, ale postavila se jen pionýrská dráha a plochá dráha, která se stala ve městě pojmem pro až 25 000 diváků. Tento stadion má ve městě České Budějovice velkou tradici. V současné době slouží jihočeské univerzitě k jejím sportovním aktivitám a dále mnohým fotbalovým klubům jako tréninková plocha. Několiktrát se na tomto stadionu konaly i hudební koncerty. Pokud zvolíte jiné sportovní vyžití, tak si můžete v tomto sportovním areálu zahrát třeba tenis na několika antukových kurtech.
Show more
Vodní svět v Českých Budějovicích ?
Rada města České Budějovice schválila změnu územního plánu v lokalitě Čtyři Dvory. Namísto plánovaného projektu koncertního a kongresového centra známého jako Rejnok, by mohlo v Budějovicích vzniknout volnočasové rekreační centrum neboli vodní svět. Areál by stál mezi sídlištěm Máj a Vltava a reagoval by na potřeby obyvateků města České Budějovice. Inspirace pro možný akvapark vychází z Multifunkčního sportovního areálu v Praze na Chodově.
Show more