Náročný Silvestr v Českých Budějovicích | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Náročný Silvestr v Českých Budějovicích

Silvestrovská noc byla pro Záchranou zdravotnickou službu Jihočeského kraje a pro jihočeské nemocnice náročná. Výjezdy v kraji zajišťovalo standartních padesát skupin včetně 15 lékařů, 50 zdravotnických záchranářů a 40 řidičů záchranářů. O silvestrovské noci řešili zhruba stejný počet událostí jako předešlý rok, tj. 142 incidentů. Poslední noc v roce ale znamenala navýšení o 65% událostí oproti průměru při nočních směnách. Nejvíce lidé volali na linku 155 první hodiny Nového roku. Převážně k pádům, řezným ránám, úrazům při napadeních pod vlivem alkoholu a intoxikace alkoholem došlo v 28 případech. Lékaři traumatologického oddělení vedli již před půlnocí první operaci pacienta, kterému museli bohužel po použití zábavní pyrotechniky amputovat třetí prst na levé ruce. Na silvestra ošetřili ve strakonické nemocnici 15 pacientů. Stejnému počtu zraněných poskytla své služby i nemocnice v Táboře. Silvestrovské oslavy z pohledu hasičů byly na jihu Čech extrémně klidné, nemuseli jsme řešit v souvislosti s nimi žádné zásahy.

Where now?

Nadrozměrný náklad v Jihočeském kraji

Tento čtvrtek pojede napříč Jihočeským krajem nadrozměrný náklad za doprovodu dopravní policie z oddělení silničního dohledu. Ve čtvrtek po 20. hodině vyjede souprava dvou vozidel s doprovodnými vozidly transportní firmy z Prachatic směrem na státní hranici s Rakouskou spolkovou republikou. Nadrozměrný náklad pojede přes území tří okresů, než opustí Českou republiku. Plánovaná trasa povede z Prachatic ke křižovatce se silnici II/145, dále směrem na Netolice až ke křižovatce se silnicí I/20 u Češňovic. Odtud pojede souprava do Českých Budějovic, kde se po hlavním městském okruhu přesune k výpadovce na Kamenný Újezd po silnici I/3. Zde transport pokračuje přes Velešín na Kaplici a dále k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště. Státní hranici by měl transport překročit jednu hodinu po půlnoci. Pro řidiče je zde upřesnění rozměrů soupravy. Jedná se o nadrozměrný náklad kovové konstrukce o šíři 5,8 metrů, délky 16 metrů a výšky 4,5 metru. Dopravní policie zajistí průjezd po uvedených komunikacích. Pokud bude třeba, policie žádá řidiče, aby dbali včech pokynů.

Show more>>

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali

Ve šlágru kola hokejové ligy tentokrát Budějovice neuspěli. Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 25. kole první WSM ligy na ledě vedoucí Dukly Jihlava 2:4 a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě. První polovinu základní části uzavřou ve středu domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (17.30). Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký. Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče. Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání. Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovičtí sehrají příští zápas před domácím publikem, vyzvou soupeře z Benátek nad Jizerou. Snad se Budějovickým sníží marodka a budou nesledující zápas v plné síle. Nutně potřebují totiž bodovat.

Show more>>

Nové prostory magistrátu města České Budějovice

Budějovická radnice chce přestěhovat některé úředníky do nevyužitých Žižkových kasáren. Až si příště půjdete pro občanský nebo řidičský průkaz, možná už nezamíříte do budovy magistrátu v Jeronýmově ulici, nýbrž o několik desítek metrů dál směrem k autobusovému a vlakovému nádraží. Budějovičtí radní využijí záměr předchozího vedení města využít dvě budovy, které v prázdném areálu Žižkových kasáren patří městu, pro úředníky. Nové zázemí mají ve dvou městských objektech v areálu kasáren najít podle současného plánu zejména pracovníci odborů, které v přenesené působnosti zajišťují výkon státní správy. Prioritou města je však přemístit magistrátní objekty v Kněžské a Jeronýmově ulici. Někteří se možná přesunou z historické budovy radnice do nového pracoviště v Žižkových kasárnách a na uvolněná místa na náměstí zase případně přesídlí ti, kteří nyní úřadují v Kněžské nebo Jeronýmově. Záměr stěhovat odbory s výkonem státní správy právě do kasáren má podle představitelů města svou logiku. Za úředníky těchto odborů totiž míří i lidé z více než 70 obcí okolo Budějovic, kteří by to do kasáren od vlakového či autobusového nádraží měli jen pár kroků. Plán, který určí, kteří úředníci se kam přestěhují a kolik peněz vše bude stát, má vypracovat tajemník magistrátu. Z jeho práce také vyplyne, kolik úředníků se do dvou budov v areálu kasáren vůbec vejde zda všichni, kteří nyní sídlí v objektech v Jeronýmově a Kněžské. Toto řešení přesunu do většího objektu bude jistě přímosem pro obyvatele města a přilehlého okolí.