Omezení Krajinské ulice v Českých Budějovicích | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

S částečným omezením musejí v příštích měsících počítat jak českobudějovičtí řidiči, ale také chodci. Oprav se totiž dočká jedna z dominant Krajinské ulice, budova, v níž sídlí Komerční banka. Důvodem je kontrola stavu fasády a soch na budově, informovala o rekonstrukci tisková mluvčí radnice. Současně s tím také doplnila, že by celková rekonstrukce budovy Komerční banky  měla trvat od února do června 2016. Kromě omezení v Krajinské ulici si oprava budovy Komerční banky vyžádá jistá opatření také v Hroznové ulici. Na přechodnou úpravu provozu v ulicích Krajinská a Hroznová bude upozorňovat dopravní značení. Provoz v Krajinské ulici ale toto omezení zcela neomezí. Komerční banka je jistě dominantou středu města České Budějovice a město jako majitel objektu má zájem tuto nemovitost zachovat v udržovaném stavu.

Wo jetzt?

Martin Finek čekal na lepší umístění

Minulou sezonu musel kvůli zlomenině stehenní kosti vynechat. Letos už je ale motokrosař Martin Finek fit a prohání českou špičku ve třídě MX1, do které přestoupil. Do letošního mezinárodního mistrovství republiky v Pacově vtrhl jako uragán. V první jízdě po startu vodil celé nabité jezdecké pole a nakonec projel cílem na lichotivé páté příčce. Ve druhé rozjížďce dojel devátý. Druhý závod v neděli v Kramolíně už mu tolik nevyšel. V jednotlivých jízdách dojel desátý a jedenáctý, což znamenalo jedenáctou příčku v celkovém hodnocení závodu. V kvalifikaci jsem byl desátý, což nebylo špatné. Do desítky je to vždycky dobré. Samotné boje o body už mu ale moc radosti nepřinesly. V první jízdě se mi nepovedl start. Ve druhé jsem odstartoval lépe, ale narazil do mě jeden ze soupeřů. Musel jsem zastavit a mezitím mi všichni ujeli. Špička je hodně vyrovnaná. Na trati těm rychlým klukům stačím, samozřejmě až na tu úplnou špičku. Ta jede rychleji. Ale když se povede start, tak jsem schopen zajet do pátého místa. Start je v motokrosu alfou a omegou úspěchu. Naposledy na mistrovství Rakouska se mi starty dařily. Nevím, co se stalo teď v Kramolíně. Jestli jsem neměl dobrou startovní reakci. V Kramolíně je mimořádně rychlá trať, na které záleží na startu ještě více než jinde a ztráta se pak jen těžko dohání. Na rychlé trati jsou závody vždycky vyrovnanější. Na velké motorce se jede dobře. Náš mistrák se ale opravdu zvedl. První desítka jede velice rychle. Po roční pauze už Jihočech cítí, že se dostává zase do někdejší formy. Přibrzdil mě krajský přebor v Netolicích, kde jsem si při pádu docela natloukl. O víkendu čeká Finka mezinárodní mistrovství Německa v Aichwaldu, domácí šampionát pokračuje 10. července v Petrovicích.

Zeig mehr>>

Českobudějovický 1/2 marathon zná svého vítěze

Překvapivého vítěze zná další ročník 1/2 maratonu v Českých Budějovicích. Svého krajana a největšího favorita závodu Geoffrey Mutaie totiž zastínil Keňan Barselius Kipyego, jenž zvítězil v čase 1:00:30. Startovalo 3400 běžců. Byla mezi nimi jak spousta hobby sportovců, tak i skupina skvělých Afričanů, kteří však tentokrát neatakovali magickou hranici jedné hodiny, i když počasí a podmínky pro běh byly prakticky ideální. Prvních šest pozic patřilo Keňanům. Vítězný Kipyego zaostal za hodinou o rovnou půlminutu. Druhý skončil o dalších dvaadvacet vteřin zpět jeho krajan Kiplagat. Na favorizovaného Mutaie zůstala až šestá příčka. Dlouho běžel bok po boku se svým největším rivalem Kiplagatem. Mezi ženami byla nejrychlejší etiopská běžkyně Ashere Bekereová, která časem 1:10:40 pokořila traťový rekord. Mezi českými běžci byl nejlepší Jiří Homoláč, jenž byl celkově třináctý. Závod českých žen ovládla favoritka Petra Kamínková. Závod měl celkově skvěkou atmosféru a kulisu. Každým rokem se celkový počet závodníků navyšuje, tak se můžeme s radostí těšit na další ročník 1/2 Marathónu 2017, který bude jistě skvělou sportovní akcí.

Zeig mehr>>

Ve Stromovce si brzy dáte občerstvení

Stan s občerstvením se zanedlouho objeví ve Stromovce v Českých Budějovicích. Za rok ho nahradí dřevěná konstrukce. Je to největší českobudějovický park, kam se lidé dostanou z centra za pár minut, který slouží jako rekreačně sportovní místo pro mnoho lidí a každý tam rád zavítá. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že si tam budou moci dát kávu a další nápoje i něco drobného k jídlu. Město totiž část pozemku do 31. října 2020 pronajalo společnosti, která se bude zároveň starat o čistotu veřejných WC, protože stánek bude v jejich blízkosti. Příští rok, po domluvě s životním prostředím, vystřídá mobilní stánek s dřevěnou konstrukcí, který do krajiny parku lépe zapadne.