Rekonstrukce školy v Bezdrevské ulici | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Žáci českobudějovické Základní školy a Základní umělecké školy Bezdrevská se mohou od nového školního roku těšit na nové učebny. O prázdninách došlo k rekonstrukci ZŠ a ZUŠ Bezdrevská v Českých. Po prázdninách došlo k rekonstrukci ZŠ a ZUŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích. Jedná se o čtyři technické a přírodovědné třídy, které byly podle náměstka primátora, přistaveny na stávající přízemí jako nástavba jednoho patra. Stavba zahrnuje i schodiště a výtah s rampou u hlavního vstupu školy umožňující bezbariérový přístup. Rekonstrukce vyšla na hodnotu přesahující 26 milionů korun. Vybavení školy stálo dalších necelých 9 milionů korun.

Zemřel sochař Tomáš Proll

V sobotu 9. září odešel po dlouhé težké nemoci sochař Tomáš Proll. Jihočeský umělec se narodil v roce 1951 v Českých Budějovicích. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bechyni a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. V roce 1994 až 2015 působil v keramické akademii v Ženevě a ve Sdružení výtvarných umělců v Praze. V letech 2006 až 2009 vyučoval na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v Českém Krumlově. Žil a tvořil v Habří u Českých Budějovic. Od roku 1999 sochal ceny Jihočeská Thálie, jimiž jsou každý rok oceňováni členové uměleckých souborů Jihočeského. Byl autorem například keramického reliéfu Proměny pro Akademii věd v Českých Budějovicích, bronzové busty herce Petra Hanuse pro Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, či několika kašen jako třeba bronzové kašny v obci Úsilné, kam vytvořil také pamětní desku J. Bartušky a J. R. Schustera z bronzu. Odešel velký člověk a umělec na kterého budou jistě všichni co ho znali v dobrém stále vzpomínat.

Show more>>

V centru Českých Budějovic prošel zvonkový průvod

České Budějovice uspořádaly s několika partnery oblíbený zvonkový průvod. Děti zvonily, soutěžily, zpívaly s Českým rozhlasem a na závěr prošly s Pohádkovým ministrem míru a smíření, historickou částí města až na náměstí Přemysla Otakara II. Zde dostaly do zvonečků bombóny a mohly si poslechnout vánoční koledy. Děkujeme Českému rozhlasu, statutárnímu městu České Budějovice, KČT, ČUS a dalším organizacím, které umožňují pořádat v našem městě tak hezké akce, sdělili rodiče dětí. Jižní Čechy pohádkové se konají přibližně ve 20 městech a obcích ČR. Tato akce je velmi oblíbená a jistě bude pořádána i v následujících letech.

Show more>>

Hokejisté Motoru na ledě Dukly bodovali

Ve šlágru kola hokejové ligy tentokrát Budějovice neuspěli. Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 25. kole první WSM ligy na ledě vedoucí Dukly Jihlava 2:4 a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě. První polovinu základní části uzavřou ve středu domácím zápasem s Benátkami nad Jizerou (17.30). Jihočeši měli podporu početných fanoušků, kteří přijeli za svým týmem speciálním vlakem. Do první řady naskočil navrátilec Květoň, ale jinak se mužstvo muselo kvůli marodce vypořádat s řadou absencí. K dispozici trenéři měli jen jedenáct útočníků a v obraně nastoupil poprvé v kariéře za první tým junior Klinecký. Před téměř pěti tisícovkami diváků začali lépe domácí. Ve 14. min. se trefil Gríger přesně do horního růžku Bláhovy klece. Na druhé straně ho mohl napodobit Nouza, leč mířil jen do tyče. Tři minuty po začátku druhé třetiny se zblízka prosadil Flek, a když o čtyři minuty později ulétl hostující obraně Anděl, bylo to už 3:0 a Bláhu v brance Motoru nahradil Gába. „Nechali jsme si soupeře odskočit soupeře na 3:0 a to už se v takovém zápase těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce," konstatoval asistent trenéra hostí Radek Bělohlav. To by se rozhodně stávat nemělo. Gól na 3:1 nás mohl nakopnout, ale nestalo se. Bohužel. Stav 4:2 se pak těžko dohání. Závěrečná třetina už změnu skóre nepřinesla. Gába chytil Flekovi trestné střílení a hosté nedokázali dát branku ani v závěrečné power play. „Proměnili jsme jen jednu přesilovku a to je málo. Od druhé třetiny jsme se do toho trošku dostávali, ale první třetina nám nevyšla ani střelecky. Domácí kouč Petr Vlk byl pochopitelně spokojenější. „Utkání se divákům muselo líbit. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale potom přišel ve druhé z naší strany trošku útlum. Třetí třetina byla z naší strany velice dobře sehraná, když soupeř už neměl tolik příležitostí a jsme samozřejmě rádi za tři body. Budějovičtí sehrají příští zápas před domácím publikem, vyzvou soupeře z Benátek nad Jizerou. Snad se Budějovickým sníží marodka a budou nesledující zápas v plné síle. Nutně potřebují totiž bodovat.