Náročný Silvestr v Českých Budějovicích | Levné ubytování České Budějovice | Penzion a relax centrum U Rudolfa

Náročný Silvestr v Českých Budějovicích

Silvestrovská noc byla pro Záchranou zdravotnickou službu Jihočeského kraje a pro jihočeské nemocnice náročná. Výjezdy v kraji zajišťovalo standartních padesát skupin včetně 15 lékařů, 50 zdravotnických záchranářů a 40 řidičů záchranářů. O silvestrovské noci řešili zhruba stejný počet událostí jako předešlý rok, tj. 142 incidentů. Poslední noc v roce ale znamenala navýšení o 65% událostí oproti průměru při nočních směnách. Nejvíce lidé volali na linku 155 první hodiny Nového roku. Převážně k pádům, řezným ránám, úrazům při napadeních pod vlivem alkoholu a intoxikace alkoholem došlo v 28 případech. Lékaři traumatologického oddělení vedli již před půlnocí první operaci pacienta, kterému museli bohužel po použití zábavní pyrotechniky amputovat třetí prst na levé ruce. Na silvestra ošetřili ve strakonické nemocnici 15 pacientů. Stejnému počtu zraněných poskytla své služby i nemocnice v Táboře. Silvestrovské oslavy z pohledu hasičů byly na jihu Čech extrémně klidné, nemuseli jsme řešit v souvislosti s nimi žádné zásahy.

Where now?

Ve Stromovce si brzy dáte občerstvení

Stan s občerstvením se zanedlouho objeví ve Stromovce v Českých Budějovicích. Za rok ho nahradí dřevěná konstrukce. Je to největší českobudějovický park, kam se lidé dostanou z centra za pár minut, který slouží jako rekreačně sportovní místo pro mnoho lidí a každý tam rád zavítá. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že si tam budou moci dát kávu a další nápoje i něco drobného k jídlu. Město totiž část pozemku do 31. října 2020 pronajalo společnosti, která se bude zároveň starat o čistotu veřejných WC, protože stánek bude v jejich blízkosti. Příští rok, po domluvě s životním prostředím, vystřídá mobilní stánek s dřevěnou konstrukcí, který do krajiny parku lépe zapadne.

Show more>>

ČEZ Motor České Budějovice opět bodoval

Ve druhé polovině základní části první ligy vstoupili hokejisté ČEZ Motoru vítězstvím v Havířově 3:1. V pondělí je čeká domácí zápas s Prostějovem. K předehrávanému duelu cestovali hosté bez zraněných obránců Muchy, Vráblíka a Pýchy, do sestavy se naopak vrátil útočník Chovan a do branky se znovu postavil Gába. Začátek utkání probíhal podle havířovských not. Domácí tlak také vyústil ve vedoucí gól utkání. V prostoru mezi kruhy se dostal ke střele Korím a propálil Gábu. Inkasovaná branka hosty přece jen vyburcovala a do konce třetiny si vynutili tři přesilové hry. Vyrovnat se jim však nepodařilo. Největší příležitosti měli Mikyska a Nouza, oba však vychytal pozorný Laco v brance soupeře. Druhá třetina začala jedovatou střelou Maliníka, kterou s vypětím všech sil zlikvidoval Gába. Ve 22. min. však bylo vyrovnáno, když stejně jako ve středu proti Benátkám prokázal svůj důraz v brankovišti Kuchejda. Zatímco v prvním dějství neměl Motor ani jednoho vyloučeného, po změně stran čelil třem přesilovkám Havířova. Naštěstí však neinkasoval. Druhou třetinu už nedohrál Bohunický, který po bitce s Mazancem dostal trest do konce utkání. V úvodu závěrečného dějství měli hosté štěstí, když Sztefek minul v přesilovce odkrytou Gábovu klec. Do vedení šli ve 45. min. hosté, když se výstavní střelou poprvé po svém návratu do Motoru trefil Květoň. Rozdílový gól měl na hokejce Suchánek, který trefil jen tyč. Zbytek zápasu se Havířovští tlačili do útoku, ale naráželi na výborného Gábu v brance hostí. Minutu a půl před koncem domácí zkusili power play, ale hosté si tři body pohlídali a do prázdné branky pečetil jejich výhru Nouza. Nezbývá nám než se těšit na pondělní utkání s Prostějovem, ve kterém by měl ČEZ Motor dle předpokladů bodovat. Z marodky by se měla vrátit většina klíčových hráčů.

Show more>>

Obchvat Dasného a Češňovic?

Setkání občanů na podporu stavby obchvatu Češnovic a Dasného, obcí na hlavním tahu z Českých Budějovic na Písek a Prahu, uspořádali ve středu odpoledne místní obyvatelé. Ti stálým přecházením silnice zbrzdili provoz, o problematice obchvatu pak diskutovali v sále hostince v Dasném. Obyvatelé obcí Češnovice a Dasný ve středu uspořádali akci na podporu stavby obchvatu, který by odvedl dopravu od jejich domů. Lidé z Češnovic a Dasného chtěli prostřednictvím akce vyjádřit svou nespokojenost s intenzitou dopravy na silnici I/20, která obce protíná. Nespokojenost občanů je vyvolána dlouholetým slibem vybudování obchvatu. Na stavbu čekají již 48 let. Posledních přibližně 15 let jde takzvaně o prioritní stavbu, která by odklonila asi 20 000 automobilů denně. Dopravní průzkum z roku 2014 ukázal, že 52 procent řidičů překračuje při průjezdu obcí Češnovice povolenou rychlost a v obci Dasný je tomu v 60 procentech případů. Tento problém si jistě zaslouží co nejdříve řešení.